Бойовики ЛДНР не зможуть обиратися до Верховної Ради – Пристайко

Люди, які стріляли в наших людей, не сядуть поруч з депутатами

Преставники незаконних військових формувань так званих ДНР і ЛНР не зможуть обиратися до Верховної Ради в разі припинення конфлікту і встановлення миру в регіоні. Про це заявив глава міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV.

За словами міністра, це питання є для Києва політичної “червоною лінією”. “Люди, які стріляли в наших людей, не повернуться … і не сядуть поруч з депутатами Верховної Ради”, – підкреслив глава МЗС.

Він додав, що безпеку українського народу, повернення до складу країни територій, суверенітет і територіальна цілісність України – це пріоритет для команди президента країни Володимира Зеленського. Пристайко зазначив, що нова українська влада намагається завершити те, що було розпочато попередниками, починаючи з мінських угод.

Політик додав, що якщо мінський процес не виконується і “ми застрягли в ньому, втрачаємо людей, гроші, і ця пухлина, яка” живе в нас “, отруює нас, не дає нам стартувати вперед, не дає розвиватися як державі”, то Києву потрібно звертатися до світової спільноти з тим, щоб створити місію “з підтримки миру між нами”.

Раніше Пристайко заявив, що вибори на непідконтрольних Києву територіях Донецької та Луганської областей відбудуться, коли там будуть забезпечені умови безпеки. Глава МЗС підкреслив, що голосування пройде виключно відповідно до українського законодавства, а також за умови присутності незалежного спостерігача ОБСЄ.

1 жовтня, учасники тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту на південному сході України поставили підписи під документом з “формулою Штайнмайера” по мирному врегулюванню. Вона визначає механізм закріплення за Донбасом особливої ​​статусу, а також можливої ​​амністії і проведення виборів на непідконтрольних Києву територіях невизнаних республік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close